מה צריך לדעת כשרוכשים מגרסת נייר למשרד?

מגרסת נייר

גם היום בעידן האינטרנט והחלפת מיילים, כמעט בכל משרד יש מגרסת נייר גדולה או קטנה. מגרסה זו יכולה לשמש את כל באי המשרד ויש לה צרכים מגוונים כפי שנוכל לקרוא מיד. במאמר זה נסקור עבורכם מדוע משרדים עדיין משתמשים במגרסות נייר, אילו פונקציות צריכות להיות במגרסה שלכם, איך לבחור מגרסת נייר וכיצד רוכשים מגרסה בצורה חכמה.

אז מדוע משרדים משתמשים במגרסות נייר גם בעידן האינטרנט? יש לכך 3 הסברים, ראשית, לא כל משרד עובד רק עם מיילים, אפילו במשרדים שעוסקים באינטרנט עדיין משתמשים בנייר. שנית, מאחר ולא ניתן לשמור כל נייר ונייר שהמשרד מייצר, אז אין ברירה אלא לגרוס ניירות שאין בהם צורך. הגריסה כידוע הופכת את הנייר לפתיתי נייר וקל יותר לזרוק אותם. שלוש, יש משרדים שלא רוצים לשמור את כל הניירת מסיבות של סודיות, ועל כן הדרך הטובה ביותר היא פשוט לגרוס את הנייר לחתיכות קטנות ובלתי ניתנות להרכבה.

סוגי מגרסות למשרד

אנחנו יכולים למצוא שני סוגים של מגרסות ברמת העיקרון, מגרסה שהופכת את הנייר לפתיתים קטנים ולעומתה אפשר למצוא מגרסה שהופכת את הנייר לרצועות. ברמת העיקרון, בשני המקרים קשה מאוד להרכיב את הנייר בחזרה, באופן מעשי, אם אתם חושבים שתרצו להשאיר לעצמכם את האופציה הזאת, סביר להניח שיהיה לכם יותר קל לעשות זאת כשהנייר הופך לרצועות.

אנחנו יכולים למצוא גם שני סוגים של מגרסות על פי גדלים. ישנן מגרסות נייר משרדית, מדובר במגרסה קטנה שמתאימה למשרד הבודד, מגרסה כוללת סל בנפח 30 עד 40 ליטר בדרך כלל, יכולת גריסה של 20 עמודים ברצף בממוצע, פתח הזנה של 250 מ"מ בממוצע. נהוג להשתמש במגרסה זו במשרדים שמתעסקים בדברים סודיים, כאלה שבעל המשרד לא ירצה שכל אנשי העסק או החברה יראו מה הוא גורס. נהוג להשתמש במגרסה משרדית כזו במשרדים של משרד הביטחון או חברות ביטחוניות שונות, שם יש חשיבות שהמסמכים לא יודלפו ולא יגיעו לעיניים שלא אמורות לראות אותן.

מגרסת נייר למשרד

סוג אחר של מגרסות, הן מגרסות מחלקתיות. כאלה אשר משרתות כמות גדולה יותר של עובדים ומכאן שהן גם יותר חזקות וניתן לגרוס איתן כמות גדולה יותר של נייר. נפח המיכל יעלה על 50 ליטר, ניתן לגרוס בהן למעלה מ-25 עמודים, פתח הזנה של למעלה מ-250 מ"מ.

ישנן מגרסות מחלקתיות שמתאימות לגריסה לא רק של נייר אלא גם של תקליטורים וכרטיסי אשראי, במידת הצורך.

שני סוגי המגרסות הן אלקטרוניות, מגיעות עם מנגנון בקרה ואיכות שמונעות מצב של נזק לעובד בעת הגריסה וכן שני הסוגים יכולים להגיע גם בתור מגרסת פתיתים וגם בתור מגרסת רצועות.

כיצד רוכשים מגרסה בצורה חכמה

ראשית, יש לבחון איזה סוג מגרסה אתם צריכים על פי כמות העובדים וכמות השימוש בנייר.

שנית, יש לקחת בחשבון שהמגרסה היא לא מכשיר גדול אך מצד שני היא כן תופסת מקום, ועל כן יש לוודא שניתן להציב אותה במקום נוח בלי לפגוע בשגרת העבודה.

שלוש, חשוב לוודא שאנחנו רוכשים את המגרסה במקום מוכר שנותן לנו אחריות עליה, ואם קורה לה משהו, אנחנו מקבלים שירות תיקונים מלא.

 

מאמרים נוספים: