להדפיס בירוק

לא חבל על העצים? חבל, אבל לפעמים אין ברירה אלא להדפיס. ועדיין, אפשר להקטין למינימום את הפגיעה באיכות הסביבה.


מאת: טל אייזנמן, אתר הספקים

עם התקדמות הטכנולוגיה וההתפתחות ההולכת וגוברת של מודעות לאיכות הסביבה, ניכר כי השימוש בנייר הולך ומתמעט: רוצים להתעדכן בחדשות? כבר לא צריך עיתון, אפשר לקרוא באינטרנט. רוצים לשלוח או לקבל מכתבים? כבר לא צריך ללכת לדואר, אפשר להשתמש באימייל. רוצים לשמור כמות גדולה של מסמכים? כבר לא צריך קלסרים שמתפקעים מניירת, אפשר להשתמש בשירותי ענן דיגיטליים וכן הלאה.

אלא שבניגוד לבעלי מקצוע שכיום מופיעים רק בספרים ישנים (במהדורות דיגיטליות, כמובן) כמו חלבנים או מוכרי גזוז, המדפסות עדיין לא נעלמו מן העולם. עם כל הכבוד לקידמה ולמודעות הירוקה – לפעמים צריך להדפיס טופס לחתימת לקוח, טיוטת סיכום פגישה חשובה או גיבוי פיזי למסמך חשוב.

אז איך משתמשים במדפסת באופן "ירוק"? לפניכם חמש הצעות:

תיקון מדפסת

1. הדפיסו על שני צידי הדף

כיום קיימות מדפסות למשרד המציעות את האפשרות להדפיס משני צידי הדף. באופן כזה ניתן לחסוך בקלות בדיוק מחצית מכמות הדפים הדרושה.

2. שימוש בצד השני כטיוטה

הדפסתם מסמך וכבר אין לכם צורך בו? כל עוד הוא לא מכיל מידע רגיש, למה שלא תשתמשו בו כטיוטה, כמצע לרעיונות או כמקום לכתוב עליו מספרי טלפון? אפשר גם לתת לילדים לצייר עליו – להם לא יהיה אכפת שמאחורי הציור יש טבלאות סטטיסטיות או נתונים אחרים.

3. הדפסה על נייר ממוחזר

נייר ממוחזר עשוי מפסולת נייר, כלומר ייצורו לא דורש כריתת עצים ואינו פוגע בסביבה. אמנם מחירו עדיין מעט גבוה יותר ממחיר נייר רגיל, אולם זכרו שבעצם השימוש הנכם מקטינים את פסולת הנייר ותורמים לאיכות הסביבה.

4. מיחזור מחסניות דיו (טונרים)

מחסניות הדיו עשויות בדרך כלל מחומרים שאינם מתכלים, אולם כיום ניתן לעשות בהם שימוש חוזר.
חיפוש פשוט בגוגל יניב רשימת חנויות או חברות העוסקות במיחזור מחסניות דיו או טונר למדפסת, וחלקן אף יציעו הטבות או הנחות על קניית מוצרים חדשים בעת החזרת מחסניות דיו משומשות, דבר שבנוסף לשמירה על איכות הסביבה יכול גם לחסוך לכם לא מעט כסף.

5. מיחזור המדפסת

אם התחדשתם במדפסת חדשה, אל תשליכו את הישנה! אם היא עדיין תקינה, ניתן לתרום או למכור אותה, וכמו כל מכשיר חשמלי, גם את המדפסת עצמה ניתן למחזר, ויש מרכזי מיחזור שיקנו אותה מכם תמורת סכום סמלי.
אפשר גם לתקן את המדפסת!

לסיכום, בעידן טכנולוגי בו כל כך קל ליצור, לערוך ולשלוח מצגות ענק ממחשב לסמארטפון בהינף אצבע, גם כאשר עולה הצורך להשתמש במדפסת – ניתן לעשות זאת במינימום פגיעה בסביבה. ודבר אחרון: אנא התחשבו בסביבה לפני הדפסת מאמר זה.

 

מאמרים נוספים: