כריכה ולמינציה – עשו זאת בעצמכם!

כיום, בכל בית בו יש מחשב, יש גם מדפסת, בין אם מדובר על מדפסת לייזר או דיו, מדפסת משולבת בעלת כמה פונקציות, אי אפשר להסתדר בלעדיהן. אולם, בהחלט ניתן לעלות עוד דרגה, ולרכוש מכשיר למינציה, וכך בדיוק לשמור על תמונות, מסמכים, או כל דבר אחר שחשוב לנו.

לשם מה למינציה?

באמצעות הכריכה והלמינציה, נוכל להגן בצורה אופטימאלית על כל דף או מסמך על מנת שלא יהרסו, שכן ללא שום כיסוי הולם הם חסרי הגנה, ולעיתים מדובר בתמונות או מסמכים יקרי ערך. המכשירים הללו אותם ניתן לרכוש לבית, ביכולתם גם לניילן ולכרוך כל מה שנראה בעינינו כבעל ערך, כמו תעודות גמר סיום לימודים, תמונות משפחה ישנות, כרטיסי ביקור ועוד. עם זאת, חשוב מאוד לדעת אילו מכשירי למינציה קיימים ואילו מהם מתאימים לשימוש ביתי. הרי בסך הכל, הבית הוא לא משרד ולא בית עסק, ולכן הדרישות הן שונות. 

לפני שרוכשים, יש לחשוב היטב על הדרישות שלכם, על מנת לא לרכוש מכונה בעלת פונקציות מעבר למה שאתם זקוקים לו, או ההיפך, מכונה שאיננה עולה על דרישותיכם. בנוסף, יש להתייחס למהירות המכונה. היה וישנם לא מעט מסמכים אותם צריך לניילן, יש לקנות מכונה מהירה יותר. אולם העיקר הוא – אנו כבר לא צריכים לגשת לבית עסק על מנת שיכרוך בעבורנו דפים או על מנת לניילן. את הכל ניתן לעשות לבד בבית ובאופן עצמאי ומקצועי. 

 מכשיר כריכה בספירליים

מכשירי כריכה 

מכשיר כריכה מדגם EZ-OFFICE EZB4 -01 – מכשיר כריכה בעל עיצוב אלגנטי, מתאים הן לשימוש ביתי והן למשרדי. קל לשימוש, מיועד במיוחד לחוברות עד 250 דפים, בעל תושבות פלסטיק המונעות מעבר חום. המכשיר מגיע עם מגש קירור מתכתי והתראה קולית כאשר עבודת הכריכה מסתיימת. הוא מיועד לדפי 4A, והכריכה אורכת כ 30 שניות. מחירו – 467 ₪.

 מכשיר כריכה בספירליים ידני DSBCB-60 – מכשיר הכורך דפים ומסמכים בצורת ספיראלה. הוא ידני וקומפקטי, בעל עיצוב מרהיב ועם שתי ידיות המיועדות לניקוב וכריכה. הוא בורר שוליים, מזין את הנייר בצורה אופקית, בעל ידית מתקפלת לאחסון. בניגוד למכשיר הקודם שהוא חשמלי, מכשיר זה הינו ידני, מיועד לנייר בגודל 4A, כושר הניקוב שלו הוא עד 8 דפים, כושר כריכה עד 95 דפים. מחירו – 279 ₪.

 מכשיר כריכה בספירליים ידני DSBCB – 80 -  זהו מכשיר קטן למדיי, הכריכה היא בספירליים והיא ידנית. בעל מנגנון נעילה ספיראלי, עם ידית לכריכה וניקוב ועם רגלית תמיכה אותה ניתן לקפל, כך שיהיה קל לאחסנו, והוא פשוט להפעלה. מיועד לנייר גודל 4A, כושר ניקוב עד 8 דפים, כושר כריכה עד 125 דפים. מחירו – 319 ₪.

מכשירי למינציה

 מכשיר למינציה EzOffice EZL 4-05 -  זהו מכשיר המתאים לשימוש ביתי, הוא מניילן הן תמונות והן מסמכים, בעל עיצוב מרשים עם כפתור חילוץ ומגש יציאה אותו ניתן לקפל. הוא קל מאוד לתפעול. המכשיר מתחמם תוך 10 דקות, מהירות עד 250 מ"מ לדקה, עובי ציפוי מקסימאלי עד 250 מיקרון. מחירו – 299 ₪.

 מכשיר למינציה ML 110HL – מכשיר אידיאלי לשימוש ביתי, מיועד לגודל 6A וכרטיסים, ללא שום צורך במוליך. יש לו בורר טמפרטורה, שני גלילי הינע, עם נורית חיווי  ומדף ליציאת החומר. מתאים במיוחד לפוטו. פתח ההזנה של המכשיר – 110 מ"מ, המכשיר מתחמם תוך 5 דקות, עובי ציפוי מקסימאלי עד 250 מיקרון, מהירות עד 350 מ"מ לדקה. מחירו – 230 ₪.

 בנט פרינט תמצאו מכונות כריכה ומכונות למינציה, יחד עם מוצרים נוספים, כמו מדפסות, טונר למדפסת, ראשי דיו, סורקים, מגרסות נייר ומכשירי פקס, וכל מה שיכול לשמש את הצרכן הביתי כמו גם עסקים ומשרדים.

 

מאמרים נוספים: