השוואה בין הדפסה על קנבס לבין סוגי בדים אחרים

נראה כי הדיגיטאליות הולכת וכובשת את העולם הדיגיטאלי, אבל התמונות המודפסות עדיין משיבות מלחמה שקשה מאוד לנצח באמצעות מסך מחשב או טלוויזיה, גדול עד כמה שיהיה. הנצחת והקפאת הזיכרון ותלייתו באזור בעל נראות ישירה מבלי הצורך לדפדף בין דפי הרשתות החברתיות השונות עדיין יוצרת משמעות מרגשת הרבה יותר מאשר מסך מרצד.

אחד הסגנונות היותר מבוקשים בתחום התמונות המודפסות הוא דווקא סגנון הדפסה על קנבס, צורת ההדפסה וחומר הגלם המיוחד הזה הם אלה אשר יצרו את גל הביקוש הזה בתחום החזרה אל תחום הדפסה ופיתוח התמונות. האם פיתוח התמונות יחזרו ויהפכו לרטרו? ניתן לבחון ולהבחין בתשובה ממבט קל על קירות הבתים והדירות בשנים האחרונות.

סגנון הדפסה, הדפסה על קנבס

חשיבות המרקם – שימור המראה המקורי

מרקם הקנבס עוזר לשימור התמונה לאורך זמן רב בשונה מבדים רגילים הדפסה על קנבס איכותית תיצור רושם מקצועי הרבה יותר גם במקרה של צילום בלתי מקצועי בעליל. על אף השכיחות היחסית של הדפסת תמונות על קנבס תמונות משפחתיות, רגשיות ואומנותיות בהכרח יביאו לתחושות ורושם שונה מאשר על כל מרקם אחר כתוצאה מנראות המרקם שלו והסקרנות שהוא יוצר באמצעות הבלטת התמונה אשר כאילו מבקשת ומזמינה את הצופה לגעת בה. אחד היתרונות היותר משמעותיים של המרקם הזה מתבטא בחוסר ההשפעה של המגע והעמידות המדהימה של בד זה בפני כתמים.

רגישות לכתמים – חשיבות המגע והתחושה

בשונה מבדים אחרים , הדפסה איכותית על קנבס, הינה עמידה בפני כתמים וקלה במיוחד לניקוי כתוצאה מכך שהטכנולוגיה של בד זה מאפשרת לכתמי זיעה או תביעות אצבע והעלם ולהיספג. דחיית האבק של הקנבס המקורי והאיכותי גם הוא מביא את הקנבס לפופולאריות רבה בקרב חובבי התמונות המודפסות. ניקיון בד הקנס יתבצע באמצעות מטלית לחה קלות והעברת המטלית באופן חד שבועי לכל היותר להורדת האבק הקל וניקוי הכתמים או הלכלוך שדבק בבד.

השפעת התלת מימד – תמונה מציאותית ואומנותית יותר

אחד היתרונות הנוספים של הדפסת תמונות על קנבס איכותי הוא הנראות התלת מימדית של התמונה. לא בכדי , רבים טוענים שהמבט על הקנבס מייצר רושם או תחושה שהדמויות או הפרטים בתמונה עומדים לצאת מתוכה או יוצרים תחושה של אפשרות להושיט את היד ולהוציא אותם מהתמונה עצמה – ממש כאילו שתלינו את החפצים או האנשים על הקיר רק לרגע קט.

הדפסה על קנבס איכותי הוא הלכה למעשה הפתרון המושלם להקפאת רגעים מאושרים שלנו עצמנו או שלנו עם אנשים אהובים.

הדפסת תמונות משפחתיות, תמונות הריון ותמונות המעבירות רגש על קנבס ייצרו העברת תחושת ברמה המציאותית הגבוהה ביותר, בשונה מפיתוח ו/או הדפסת התמונה על כל בד או חומר גלם אחר.

 

מאמרים נוספים: