למה המדפסת לא מדפיסה?

בימינו, כמעט אף אחד לא יכול להסתדר בלי מדפסת – כעובד בארגון, כתלמיד, סטודנט או כל כאדם פרטי בביתו. ומי מאתנו לא חווה לעיתים תקלות כאלה ואחרות במחשב ובמדפסת העלולות לעכב את עבודתנו או לעיתים חלילה להשבית אותה לימים שלמים?

בין התקלות השכיחות שאנו נתקלים בהן מפעם לפעם, ישנה תקלת המדפסת שלפתע, שוד ושבר, לא מדפיסה. אז לפני שאתם מזילים דמעה, מתעצבנים, כועסים על הילדים, מבכים את מועד ההגשה שלכם ומתקשרים לטכנאי המחשבים הקרוב לביתכם – תירגעו. לרוב מדובר בתקלות קטנות ופשוטות יחסית שנוכל לפתור בעצמנו בעזרת אוריינטציה טכנולוגית מאוד בסיסית.

חברת "נט-פרינט פתרונות הדפסה" מנוהלת על ידי אנשי מקצוע מתחום המחשוב, ובפרט מתחום ההדפסה. החברה משווקת מדפסות לייזר, טונר למדפסת, שירותי תיקון מדפסת ומתמחה במכירה ובמתן שירות למוצרי מיכון משרדי – ממדפסות ביתיות, דרך מדפסות לייזר מתקדמות ועד מכונות צילום חדישות ומתקדמות. כחלק מהשירות המקצועי והאמין שלנו, נשמח להדריך אתכם כיצד להתמודד בעצמכם עם תקלות שכיחות, ובכללן תקלות מדפסת.

תיקון מדפסת

המדפסת לא מדפיסה – בדיקות בסיסיות שתבצעו בעצמכם

תחילה, יש לוודא כי המדפסת אכן מופעלת ומחוברת לחשמל באופן תקין. לאחר מכן בדקו כי כבל הרשת מחובר וכי רמת הקליטה האלחוטית של המדפסת היא ברמה סבירה. עוד דבר שכדאי לוודא, הוא חיבורה של המדפסת לראוטר שלכם ולא לזה של השכנים. ברוב דגמי המדפסות, ישנן התראות בעזרתן נוכל להבין מהי הבעיה. אם ההתראות הללו לא מופיעות, יתכן כי המדפסת לא מוגדרת במחשב כברירת המחדל להדפסה. איך תגדירו אותה? יש להיכנס אל לוח הבקרה במחשב, ולאחר מכן להתקנים ומדפסות. כשנמצא את המדפסת שלנו ונזהה אותה על פי שם החברה והמודל, נגדיר אותה כמדפסת ברירת המחדל להדפסה.

כשהבעיה היא באחת התוכנות

לעיתים הבעיה היא למעשה אחת התוכנות ברקע אשר גורמת לבעיה. במקרה זה, יש לבדוק איזו מהתוכנות היא הבעייתית על ידי הפעלת כמה תוכנות עיקריות אשר בשימוש. במידה ולא הצלחתם, או במידה שהתקלה נפתרה אך חזרה על עצמה, תוכלו להיעזר בפותר הבעיות הנמצא המערכת ההפעלה (החל מWindows7  ): יש ללחוץ על התחל ולגשת אל לוח הבקרה. תחת "מערכת ואבטחה" יש ללחוץ על "חפש ופתור בעיות".

עשיתם הכל והתקלה עדיין לא נפתרה?

 אם ניסיתם הכל, השתמשתם בכל הטיפים שלנו ואפילו קראתם לחבר שלכם שמבין קצת יותר מכם ועדיין לא הסתדרתם – זהו כנראה מקרה מורכב יותר של הגדרות מתקדמות המצריכות ידע טכני ברמה גבוהה. חברת "נט-פרינט פתרונות הדפסה" מספקת שירותי תיקון מדפסת מתקדמים ומקצועיים הניתנים על ידי הטכנאים המקצועיים ביותר בענף. בין אם יש לכם מדפסת לייזר או כל מדפסת פשוטה יותר – אנו נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואמין. באשר למקום בו יתבצע התיקון – אנו יודעים כי לחלק גדול מקהל לקוחותינו אין אפשרות מהירה להגיע אל מעבדת השירות שלנו כדי למסור את המדפסת לתיקון, ולכן אנו מספקים את השירות עד הבית בפריסה ארצית ובכך חוסכים לכם זמן יקר מבלי שתצטרכו לצאת מהמשרד או מהבית ולפגוע בשגרת יומכם. אנו מבטיחים לכל לקוחותינו שביעות רצון מלאה, יחס אישי ומקצועיות ללא פשרות.

 

מאמרים נוספים: