אילו סוגי סורקים יש ומה כדאי לבחור למשרד?

סורקים

מי שעוקב אחר השינויים שעברו הסורקים, מתפלא לראות כיצד ממכשיר מופלא כפי שהיה נהוג לראות בו פעם, כיום הוא הפך לחלק אינטגראלי כמעט בכל משרד, למרות שיש לו תחליפים לא רעים בסביבה הטכנולוגית של ימנו, למשל מצלמות של פלאפון.

הרעיון של סורק הוא ידוע ופשוט, להעביר מסמך מודפס אל המחשב, על מנת שנוכל לשלוח אותו במייל או לעבוד עליו. בתחילת הדרך של הסורק הביתי והמשרדי, הוא היה מכשיר קטן, עצמאי, שעבד מאוד לאט וברזולוציה לא גבוהה במיוחד. לאחר מכן הוא הפך לחלק בלתי נפרד ממכשירים משולבים, כמו מדפסת לייזר משולבת. כיום במרבית העסקים אין כבר סורק שעובד בפני עצמו אלא יש סורקים שהם חלק ממדפסות משולבות ומכונות צילום. זה חוסך מקום ועלויות.

סוגי סורקים למשרד

אפשר למצוא מספר סוגים של סורקים משרדיים. הסורק המוכר הוא סורק שולחני רגיל, שמסוגל לסרוק מסמכים בגודל A4. מדובר בסורק שחור לבן וצבעוני, שמגיע כיום בעיצוב דק וקומפקטי, מתחבר באמצעות USB למחשב, כולל תוכנת התקנה פשוטה, מכשיר נוח וקל לשימוש עם רזולוציה משתנה על פי הצורך, ומהירות משתנה על פי סוג המכשיר. כמו שציינו קודם לכן, במרבית הבתים והמשרדים, סורק זה השתלב במסגרת של מכשירים משולבים ובכל זאת אפשר לרכוש גם סורק מסוג זה.

סורק נוסף שמותאם למשרד הוא סורק כרטיסי ביקור. מדובר בסורק קל משקל (עד 200 גרם), מאפשר סריקה של נייר צר (A6) דוגמא כרטיסי ביקור, רישיון נהיגה, תעודת זהות, צ'קים ועוד. גם הוא עובד בחיבור USB למחשב, מסוגל לסרוק עד 1000 דפים ביום.

סורק אחר שהפך בשנים האחרונות למאוד פופולארי הוא סורק נייד, זהו סורק במשקל 300 גרם, ניתן לסרוק איתו תמונות, מסמכים, כרטיסי ביקור, סורק דפי A6 ו-A4. עובד על חיבור USB, מסוגל לסרוק עד 500 דפים ביום.

אילו נקודות צריך לבחון כאשר רוכשים סורק למשרד

סורק משרדי

ישנן מספר דברים שצרים לשים לב אליהם כאשר רוכשים סורק למשרד (או לבית):

ראשית, יש לבחון את הרזולוציה של הסריקה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר (1000DPI ומעלה) אז האיכות של הסריקה תהיה גבוהה יותר.

שנית, מהירות הסריקה. אחת הבעיות שהיו בעבר עם סורקים רבים היתה שהם עשו את העבודה שלהם מאוד לאט. דבר שעיכב את העבודה. לכן רצוי מאוד שהסריקה תימשך כמה שניות ולא מעבר לכך.

שלוש, רעש. סורקים נוהגים לעשות רעש בזמן שהם מבצעים את עבודתם, על כן יש לוודא שהסורק שאנחנו קונים הוא לא כזה.

ארבע, שליטה במחשב. ראשית יש לוודא שהסורק יכול לעבוד על מערכות הפעלה רבות, שנית, שהשליטה דרך המחשב על תהליך הסריקה היא מוחלטת כך נוכל לשלוח מסמכים לסריקה בצורה מהירה ונוחה.

חמש, צבע. חשוב שהסורק ידע לסרוק בשחור לבן וגם צבעוני על פי הצורך. מרבית הסורקים כיום הם כאלה, ובכל זאת יש לוודא זאת.

 

מאמרים נוספים: