איך לבחור מגרסת נייר?

מגרסות נייר נראות כמעט בכל משרד מסודר בו עושים שימוש בניירת. אומנם אנו חיים היום בעידן בו רוב המידע שלנו דיגיטלי ונשמר במחשב או בכל מכשיר אחר אך עדיין הנייר לא נעלם והוא יישאר אתנו עוד שנים רבות, ועל הנייר הזה יש לעיתים לא מעט חומר שאנו לא רוצים שיגיע לעיניים הלא נכונות. לזרוק את הנייר כמו שהוא לפח זה לא בא בחשבון וגם לקרוע אותו בידיים זה לא מספיק בשביל להעלים ממנו את המידע ולכן הפתרון הטוב ביותר יהיה מגרסת נייר. היא תהיה שימושית בבית כשרוצים להיפטר ממסמכים עם פרטי חשבון בנק, תעודת זהות ואחרים ורוצים להעלים אותם לגמרי, ובעיקר תהיה שימושית במשרד בו עובר חומר עסקי רב כל הזמן וכשלא צריך אותו צריך שהוא יושמד לגמרי. מגרסת נייר כזו תהיה חלק מהציוד המשרדי שצריך לרכוש גם כשפותחים משרד חדש לצד סורקים, מדפסות לייזר או דיו וכל ציוד משרדי אחר.

מגרסת נייר

מגרסת פתיתים או רצועות?

קיימים שני גדלים עיקריים של גריסה. גריסה לרצועות וגריסה לפתיתים ומגרסות הפתיתים יכולות גם הן להיות לגדלים שונים של פתיתים. אז מה מהן לבחור? תלוי כמובן ברמת אבטחת המידע ועד כמה רוצים שהחומר יושמד. אם מדובר על רמת אבטחת מידע בינונית, מגרסת הרצועות תספיק בדרך כלל ואם מדובר על חומרים שצריכים להיהפך כמעט לאבק מגרסת הפתיתים תתאים, וגם בזו כפי שציינו יש גדלים שונים של פתיתים.

סוגים וגדלים שונים לבית או למשרד

יש סוגים שונים של מגרסות שמגיעות בגדלים שונים ובעוצמות משתנות של גריסה בהתאם כמובן לצרכים ולכמות הנייר הנגרסת בהן.

  • מגרסה ביתית – זו היא מגרסה בנפח של בין 20 ל-35 ליטר, מגרסה קטנה יחסית שיכולה להיות על שולחן או מתחתיו, מגרסה שמוגדרת כביתית אך יכולה גם להתאים למשרדים בהם כמות הגריסה קטנה.
  • מגרסה משרדית – זו היא מגרסה גדולה יותר מהביתית והיא כבר מיועדת לשימוש מאסיבי יותר. מגרסות משרדיות יכולות להיות בעוצמות שונות ויש כאלו שניתן לגרוס בהן גם מהדקים, תקליטורים וכרטיסי אשראי.
  • מגרסה תעשייתית – זו היא המגרסה הגדולה ביותר שיכולה להגיע בנפחים של 50-150 ליטר, מגרסה שמיועדת למחלקות ולמשרדים גדולים בהם כמות הגריסה גבוהה מאוד, וזו היא מגרסה עוצמתית ועמידה.

טווחי מחירים

יש שלל סוגי מגרסות בשוק של חברות שונות ומותגים שונים כמו גם של חברות מוכרות פחות. טווח המחירים של מגרסות ביתיות נע סביב ה-200-300 ₪ ולעיתים אף יותר מזה כשהמגרסות הבינוניות מגיעות לסביבות ה- 1000 ₪ והתעשייתיות נעות סביב הכמה אלפים וצפונה מכך. פערי המחירים יכולים להיות משמעותיים בין חנות לחנות ובין מגרסה למגרסה באותה קטגוריה בעיקר בגלל התחרות הרבה בתחום. חשוב מאוד לבחור מגרסה איכותית כזו שיכולה לעשות את העבודה הנדרשת ממנה, מגרסה שיכולה להכיל את כמות הנייר הנגרס וכמובן בעלת מנוע חזק ואיכותי שיעשה את העבודה.

עם אבטחת מידע לא משחקים. כולנו שמענו כבר סיפורים על מידע כזה או אחר שזלג למקומות הלא נכונים ועל מה שנגרם כתוצאה מכך, וכשמדובר על מידע כתוב שיש לנו בבית או במשרד חשוב "להעלים" אותו בכדי שלא יגיע לידיים הלא נכונות. אסור לזלזל בסיכון שיכולים להוות מסמכים שונים וחשוב לבחור מגרסה שתעשה את העבודה ותשמור על רמת אבטחת מידע גבוהה בשביל התנהלות אישית ועסקית טובה יותר ואחראית הרבה יותר.

 

מאמרים נוספים: