איך בוחרים טונרים למדפסות

לא מעט אנשים מתלבטים בשאלה כיצד לקנות טונר למדפסת. כידוע יש לא מעט סוגי טונרים שניתן להשתמש בהם, ועל מנת להשתמש במדפסת בצורה נכונה ולמשך זמן, יש צורך לרכוש, אחת לתקופה, טונר שישמש אותנו בצורה נאמנה. במאמר זה ננסה להסביר כיצד בוחרים טונר למדפסת. טונר למדפסת

לפני שנציג כאן מספר נקודות כיצד לקנות טונר למדפסת, נציין שטונרים יש לרכוש אך ורק במקומות מורשים ומוכרים. זה לא חכם לרכוש טונר במקום לא מקצועי שאיננו מתמחה במכירתם בפרט ובמכירת מוצרי מחשבים ומדפסות בכלל. מאחר ומדובר במוצר לא זול ויש לו חשיבות רבה, הרי עדיף להשקיע מעט זמן אם צריך ולרכוש טונר למדפסת. על כן רצוי לרכוש אותו במקומות מורשים שמתמחים במכירת טונרים ומציעים מגוון רחב של דגמים.

לפני שנמשיך רק נציין רכישת טונר היא דבר אומנם לא זול, אך אם הוא רוכשים אותו בצורה חכמה, כפי שנציג מיד, הרי שנחסוך לא מעט עלויות בהמשך הדרך ולכן חשוב שנשקיע ברכישתו את העלויות הנדרשות ואת הזמן ההכרחי.

קונים רק טונר מקורי

כלל ברזל הוא שיש לרכוש טונר מקורי ולא טונר חלופי. אומנם טונר חלופי נחשב זול יותר, ולעיתים אף מחזיק מעמד זמן רב. אך מאחר ולא תמיד ברור מי היצרן שלו וכן לא כל מדפסת תסכים לעבוד עם טונר חלופי. ישנן חברות שמודיעות מראש שהן לא מספקות אחריות למדפסות במקרה ויגרם להן נזק כתוצאה משימוש בטונר חלופי.

כמות הדפסות בטונר

הערכה כללית היא שטונר אמור להספיק לכמות של 1,500 הדפסות. ישנם טונרים שיתנו יותר וישנם טונר שיתנו מעט פחות. חשוב להבהיר שישנם משתנים רבים שישפיעו על המספרים, למשל קצב השימוש במדפסת, סוג השימוש (מלל או ציור), משך הזמן במדפסת ועוד.
יש לקחת בחשבון שאם לא עובדים עם המדפסת לאורך זמן, הדיו עלול להתייבש.

התאמת הטונר למדפסת

ההתאמה צריכה להיות אופטימאלית, כלומר מבנה המחסנית של הדיו צריך להתאים בצורה מדויקת למדפסת, אחרת המחסנית לא תפעל כראוי, אם בכלל תוכל לפעול. ההתאמה צריכה להתבצע על פי הגודל והסוג שלה. זו עוד סיבה מדוע עדיף להשתמש בטונר מקורי, כזה שהוא לא חליפי, כך אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מקבלים טונר מותאם למדפסת.

על מנת לדעת איזה דגם המדפסת שלכם צריכה, יש לוודא בעת הרכישה באיזה סוג דגם מדובר. במידה ויש קושי מצידכם לדעת זאת בעצמכם, תהיו בטוחים שהצוות בחנות ישמח לומר לכם ולהפנות אתכם לטונר הנכון. כל חברה אשר מייצרת מדפסות, מייצרת בדרך כלל גם טונרים מתאימים ואם לא, היא מציעה טונרים של חברות אחרות אשר יכולים להתאים למדפסת ולמבנה שלה.

גודל הטונר

כפי שאפשר להבין, לכל טונר יש גודל אחר, ועל כן אם תבחרו טונר בגודל לא מתאים, אתם עלולים לגלות שהוא לא נכנס למדפסת או לא עובד כראוי.

לסיכום, בחירת טונר למדפסת היא לא עניין מסובך אך יש לרכוש אותו בצורה חכמה, כך תוכלו ליהנות מיכולת הדפסה ממושכת ובצורה יעילה.
לכן את הטונר חשוב לקנות אך ורק במקום מוכר ומקצועי בו מוכרים טונרים למדפסות מדגמים שונים.

 

מזל שאצלנו בנט פרינט מומחים במדפסות! בואו אלינו לסניף או דברו עם הנציג שירות פה באתר :)

 

מאמרים נוספים: